3/19/2019    2832

Tamamlandığında dünyanın en geniş açıklıklı asma köprüsü ünvanına sahip olacak ve 18 Mart 2022'de hizmete açılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. Yıldönümü sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ziyaret edildi.

Yapım çalışmaları hızla devam eden projemizde Sn. Cumhurbaşkanımız Gelibolu şantiyesini ziyaret ederek dev çelik şaftların ilkinin montajını gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen bu ziyarette Cumhurbaşkanımıza projedeki gelişmeler aktarılırken, kendisine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. M. Cahit Turhan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk ve Karayolları Genel Müdürü Sn. Abdulkadir Uraloğlu eşlik etti.

Ziyaret ve brifing esnasında AK Parti Milletvekilleri Jülide İskenderoğlu, Ahmet Büyükgümüş ve Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkan Yardımcısı Sezai Bacaksız, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu, ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyei ve SK E&C temsilcisi Seung Soo Lee ve ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyei ve Daelim temsilcisi Young Jin Woo heyete eşlik etti.