12/2/2019    1880
29 Kasım 2019 tarihinde Etiyopya FDC Ulaştırma Bakanı Sn. Dagmawit Moges, Amhara Bölgesi Başkanı Sn. Temesgen Tiruneh, Başbakanlık Ofisi Şehircilik ve Altyapı Danışmanı Sn. Jantirar Abay, ERC CEO'su Sn. Sentayehu Woldemichael ve beraberindeki heyet, Afrika Ağır Demiryolu Projeleri Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Sn. İlker İnceleme, AKH Projesi Proje Müdürü Sn. Erhan Cengiz ve Şantiye Proje Yönetimi eşliğinde AKH şantiyesini ziyaret etmişlerdir.
 
Ziyaretlerine Workshop ve Depot bölgesinde bulunan General Store binası içinde yapılan sinevizyon gösterimi ile başlayan ekip, daha sonra Workshop binasında, CTC binasında ve CTC binası içinde bulunan kontrol odasında teknik incelemelerde bulunmuşlardır. Workshop ve Depot bölgesinden araçlar ile ayrılarak, Kombolcha İstasyonu'na geçilmiş ve hatıra fotoğrafı çekilerek sırasıyla Köprü-40, Trafo-6 ve Tünel-7 ziyaret edilerek saha ziyareti sonlandırılmıştır.
 
Anı defterini imzalayan Sn. Dagmawit Moges, Sn. Temesgen Tiruneh ve Sn. Jantirar Abay projemizin yüksek standartlarda ve büyük fedakârlıklar neticesinde tamamlanmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, yapımı esnasında karşılaşılan zorlukların aşılmasından dolayı tüm proje ekibini takdir ettiklerini anı defterine not etmişlerdir.