3/9/2020    969
Ana sponsoru olduğumuz Irmak Okulları robotics takımı River Robotics #8079, 5-8 Mart tarihleri arasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'ndaki gerçekleşen FRC Istanbul Regional 2020'de 3 ödül aldı.
 
Uluslararası düzeyde, 29 yıldır düzenlenen ve 26 ülkeden 3.660 takımın yarıştığı liselerarası, FIRST Robotics Competition'nın (FRC) Türkiye ayağında yaklaşık 50 takım yarıştı. Star Wars: Force for Change işbirliğiyle düzenlenen ve ‘Geleceği Sonsuz Enerjiyle Güçlendir!' (Infinite Recharge) teması altında üç gün süren yarışlarda, ilk altıya giren takımlar ABD Houston'da 14-18 Nisan'daki final yarışmalarına katılma hakkı kazandı.
 
Ana Sponsoru olduğumuz River Robotics #8079 takımı bütün rookie takımlarının arasından sıyrılıp en yüksek puanı alarak "Highest Rookie Seed" ve "Rookie All-Star"  ödülleri ile birlikte turnuvanın galibi olarak aynı zamanda "Winner" ödülünün sahibi olmuştur.  
 
Takımımızı tebrik ediyor, Amerika'nın Houston kentinde gerçekleşecek olan FRC Dünya Şampiyonası'nda başarılar diliyoruz.