2/4/2017    1028

Viyadük itme sistemi, supercore metal tünel, ERTMS Level 1 sistemlerinin ilk kez Cezayir demiryollarında uygulandığı Bir Touta – Zeralda Projesinin test sürüşleri, 31 Ekim 2016 tarihinde Zeralda - Bir Touta garları arasında başarıyla gerçekleştirildi. Test sürüşüne işveren Anesrif Genel Müdürü Azzedine Fridi, Proje Müdürü Rachid Benmahdjoub, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar, Genel Müdür Özge Arıoğlu, Genel Müdür Yardımcısı İlker İnceleme, BTZ Proje Müdürü Kerimcan Sezek, BTZ Koordinasyon Müdürü Kerem Yağan, CT2 Proje Müdürü Gökalp Kahraman ve proje ekibi katıldı.

Cezayirli Bakanlardan ve Büyükelçimizden Şantiyelerimize Ziyaret

Cezayir'de gerçekleştirmekte olduğumuz Bir Touta-Zeralda Demiryolu ile Sidi Bel Abes ve Setif Tramvay Projelerinin bağlı olduğu Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı M. Talai, Şehircilik ve Konut Bakanı M. Tebboune ile birlikte BTZ şantiyelerimizi ziyaret etti. Ziyaret sırasında şirketimizi YM İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar, projeden Cezayir'den Haberler sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker İnceleme ve proje ekibi temsil etti. Bakanlar Zeralda, Üniversite, Tessela İstasyonları ve SR8 viyadük bölgesinde incelemelerde bulundu. Zeralda İstasyonu gezisi sırasında yapılan toplantıda Emre Aykar, Ulaştırma Bakanı'na sürdürmekte olduğumuz projelerin durumuyla ilgili bilgi verdi ve projelerin başarıyla tamamlanabilmesi için çözülmesi gereken sorunları aktardı. Bakanlar ve beraberlerindeki heyet, şantiyelerimizden olumlu görüşlerini ifade ederek ayrıldılar.

Büyükelçi Poroy: " Her türlü desteğe hazırız"

Türkiye Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy 1 Mart 2016 tarihinde Bir Touta – Zeralda Demiryolu Projemizi ziyaret etti. Proje çalışanları Büyükelçi Poroy'a öncelikle Bir Touta - Zeralda Demiryolu Projesinin sunumu yaptı. Sunumun ardından projenin önemli imalatları yerinde incelenmek üzere proje güzergâhında saha gezisi yapıldı. Gezi sırasında Büyükelçi Yapı Merkezi'nin çalışmalarından memnuniyet duyduğunu, projeye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ve Cezayir'de Yapı Merkezi'nin başarılarının devamını dilediğini belirtti.