12/21/2016    947

Irmak Okulları, Cumhuriyet'imizin 93. yılını coşkulu bir törenle kutladı. Bu yıl bir yenilik olarak her yaştaki öğrencilerin cumhuriyeti anlaması ve yaşaması için, 24-29 Ekim haftası "Cumhuriyet Haftası" olarak eğitim programlarında yer aldı.  

29 Ekim Cumartesi sabahı Irmak Lisesi öğrencilerinden oluşan bir grup, bayrak ve flamamızla resmi geçit törenine katılmak üzere okuldan ayrıldı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 14.00'da tüm öğrenci ve velilerin de katılımıyla Kültür Merkezinde başladı. Saat 13:00'dan itibaren tüm Irmak ailesi bandonun çaldığı marşlar eşliğinde karşılandı. Tören, ilk  yıllardaki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını anımsatan görüntüler ve etkinlikler üzerine kuruldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızla açılan tören, okul bandosunun çaldığı marşlara profesyonel bandonun da eşlik etmesiyle, büyük bir coşkuyla başladı.

Irmak Okulları Kurum Koordinatörü Nazan Fettahoğlu açılış konuşmasını yaptı. Okul korosu, öğretmenler orkestrası ve Cumhuriyet Oratoryosu performansları büyük ilgi gördü. Törenimiz, tüm salonun 10.Yıl Marşı'nı coşkuyla söylemesiyle sona erdi.