11/7/2018    1534

6 Kasım 2018 tarihinde Hilton Bosphorus Hotel'de, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sn. Enver İskurt, Karayolları Genel Müdürü Sn. Abdulkadir Uraloğlu ve TCDD Genel Müdürü Sn. İsa Apaydın katılımlarıyla gerçekleştirilen, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün ve Freysaş'ın platin sponsor olduğu İstanbul Brigde Konferansı'nda Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Ersin Arıoğlu 1915 Çanakkale Köprüsü sunumu gerçekleştirmiştir.

Konuşmasının birinci bölümünde, uygarlığımızın sorunlarınave sürdürülebilir çözümler için gereken"derin mühendislik" ile ilgili düşüncelerini paylaşan Dr. Ersin Arıoğlu, sunumunun ikinci bölümünde ise, mühendislerin düşünce yapısı; karar metotları;  analiz yöntemleri, "sezgisel (heuristic) düşünceninönemi" ve mühendisliği sanata dönüştüren karar süreçlerinin tanımlarına yer vermiştir.

Son bölüm de büyük açıklıklı asma-köprülerin genel davranış özelliklerine ve 1915 Çanakkale Köprüsü'nün nitelikleri ile  "Çanakkale Köprüsü" için geliştirilen, "Tasarım Kararlarını, Sezgisel Düşünce ile Sınama Metodu", hakkında açıklama yapmıştır.