3/29/2018    995

Dr. Ersin Arıoğlu'na İstanbul Teknik Üniversite'si tarafından Fahri Doktor unvanı verildi.

Ülkemiz yapı endüstrisi ve toplu taşımacılık sistemlerinin gelişiminde üstlendiği öncü rol ile İstanbul Teknik Üniversitesi'ni ve Ülkemizi uluslararası düzeyde saygınlıkla temsil eden çalışmaları, Üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu burs, staj ve iş imkanları ve maddi destek nedeniyle, 29 Mart 2018 günü, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA tarafından Ersin ARIOĞLU'na FAHRİ DOKTOR unvanı verildi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın açılış konuşmasının ardından Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Ersin Arıoğlu'na Fahri Doktor Beratı ve cübbesi takdim edildi. Takdimden sonra konuşmasına "Beni yetiştiren, ülkemizin "mühendislik" tarihinin simgesi "İstanbul Teknik Üniversitesi" tarafından şahsıma tevcih edilen "Fahri Doktora" unvanından ziyadesiyle onurlandım. Bana bu payeyi layık gören Üniversite Senatosuna ve kararı onaylayan Sayın Rektör Mehmet Karaca'ya kalpten gelen duygularla teşekkürlerimi sunuyorum." sözleriyle başlarken, konuşmasında mühendisliğin genel nitelikleri, İnşaat Mühendisliği ve Yapı Merkezi'nin gelişim akışı içinde tarihe mal olayların yaşandığı bir coğrafyada, bugüne kadar denenmemiş bir açıklıkta, "büyük bir köprü inşa etmek" üzere Karayolları Genel Müdürlüğü'nün toplum önündeki sorumluluğunu paylaşmak üzere "görevli" şirket olduğundan bahsetti.

Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ersin Arıoğlu'nun konuşmasından sonra tören İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik dinletisiyle son buldu.

Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ersin Arıoğlu'nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.