12/10/2018    4352

09.12.2018 tarihinde ERC'nin görevine yeni atanan CEO'su Sayın Sentayehu Woldemicheal ve beraberindeki ERC Heyeti, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Erdem Arıoğlu, Doğu Afrika Bölge Müdürü Sn. Abdullah Kılıç, AKH Projesi Proje Müdürü Sn. Erhan Cengiz ve Şantiye Proje Yönetimi eşliğinde şantiyemizi ziyaret etmiştir.   


Ziyaret esnasında T-09 tüneli içerisinde projedeki tüm tünellere ait bilgilerin bulunduğu sinevizyon gösterimi yapılmış ve Faz-2'nin kazı destekleme işleri devam eden son tüneli katılımcılar ile beraber açılmıştır. Daha sonra General Store binasına geçilerek Yapı Merkezi ve AKH Projesi hakkında sinevizyon gösterimi yapılmış ve panolardan proje detayları anlatılmıştır.


General Store'daki gösterim sonrası Workshop binasına geçilerek burada bulunan ekipmanlar tanıtılmış ve Workshop binası içerisinden B-40 köprüsüne kadar tren seyahati yapılmıştır. Tren seyahati esnasında elektriğe hazır halde olan TPS-06 Trafo binasında durulmuş ve tamamlanan imalatlar gösterilmiştir.

 

Tren seyahatinin son durağı olan Kombolcha İstasyonu'nda gelinmiş ve burada tamamlanan imalatlar gösterilmiştir.

 

Saha ziyareti akabinde yapılan teknik toplantıda, projemizdeki ilerlemeden ve yapılan imalatların kalitesinden çok memnun kaldığını, projenin tamamlanmasının Etiyopya'nın kalkınması ve Etiyopya Halkına çok büyük faydalarının olacağını belirten CEO, anı defterini imzalayarak projemizden ayrılmıştır.