2/14/2017    1471

Türkiye ekonomisi ve lojistik sektörünün mevcut durumunun ve gelecek perspektiflerinin tartışıldığı, sektörden beklentilerin ortaya konulduğu Ekonomi ve Lojistik Zirvesi; Kalkınma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve sektör dernekleri desteğiyle 12 Mayıs 2016'da İstanbul'da gerçekleştirildi.

Zirvede, Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesinin Direktörü Mehmet Başer, "Türkiye'nin Demiryolu Stratejisinde Gelinen Nokta, Sorunlar ve Çözümler" konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Başer, IKZ Projesinin önemini ve rehabilitasyon projesi olarak işin yapım aşamalarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. İstanbul Hilton Bomonti Hotel'de gerçekleştirilen zirve kapsamında, farklı sektörlerden tedarik zinciri yöneticileri ve lojistik firma temsilcilerinin oylarıyla belirlenen "Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri" de aynı gün düzenlenen gala yemeği ile sahiplerini buldu.

Ödül töreninde şirketimizi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu, Proje Direktörü Mehmet Başer, Kalite Kontrol Şefi Hüseyin Yalçın, İSG Şefi Burak Koçak ve Yönetici Asistanı Gül Kolaç temsil etti.

İmzalandığı dönemde Türkiye-AB malî işbirliği alanında en yüksek bütçeli proje olma özelliği taşıyan Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projemiz, ekonomiye katkı sağlayan "Türkiye'nin En iyi Altyapı Lojistik Projesi" ödülünü aldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış ilişkiler ve AB Genel Müdürü Bekir Gezer, ödülü Başar Arıoğlu'na takdim etti.