11/20/2018    2459

Dakar şehir merkezinden Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı'na uzanan hızlı tren projesi kapsamındaki ilk tren şantiyeye ulaşmıştır.

Toplam uzunluğu 72 m olan, dört vagondan oluşan trenler, birinci ve ikinci sınıf yolcular dahil 400 oturma kapasitelidir.  Şantiyeye ulaşan araçların, boji montajı ve statik testleri için kilometre 3+000'da bulunan Tren Bakım Merkezi‘nde (SMR) testlerine başlayacaktır. Tren gelişi öncesi; bina önü hat işleri, kaldırma ekipmanı, tavan vinci, çekme-itme ekipmanı, geçici platform için gerekli tüm hazırlıklar Yapı Merkezi ekiplerinin titiz ve yoğun çalışmaları sonucunda  başarıyla tamamlanmıştır.

İlk trenin bina içi Buji montajı ve statik testleri 10 Aralık 2018 tarihinde tamamlanıp, Tren Bakım Merkezi içerisindeki makas ve hatları kullanarak kilometre 0+000 (Dakar Merkez) ile 4+000 arasında birinci kat buraj dahil tamamlanmış olan hat üzerinde dinamik testlerine başlaması planlanmaktadır.

Senegal Hızlı Tren Projesi‘nin önemli kilometre taşlarından olan ilk tren aracının sahamıza planlandığı gibi ulaşmış olması dolayısıyla emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.