2/5/2017    1475

Cezayir Sidi Bel Abbes Tramvayı Projemizin önemli aşamalarından biri olan tramvay testi, 16 Temmuz 2016 tarihinde başarıyla gerçekleşti. Teste, Sidi Bel Abbes Valisi Muhammed Hattab, Ulaştırma Müdürü Rayane Boumedien, EMA, EGIS, CITAL, INEO ve ALSTOM firmalarının yönetici ve çalışanları katılırken, Yapı Merkezi'ni Proje Müdürü Ceyhun Kalpakoğlu ve proje ekibi temsil etti.

Testin yapılacağı sabah, CDM bölümünde CITAL son kontrollerini yaptıktan sonra, tramvay öncelikle çekici araç ile hat üzerinde kontrollü bir şekilde ilerletildi. İlerleme esnasında tüm teknik ekip tramvay hattını kontrollü bir şekilde izleyerek, hata olabilecek yerler tespit edip, gerekli önlemleri aldı. Ayrıca İş güvenliği ekibi de hat üzerinde güvenlik önlemleriyle, testin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için tedbir halindeydi. İlk test gününün halkın büyük ilgisi ve sevgi gösterileri ile tamamlanmasının ardından, ikinci test günüde sorunsuz geçti.

Testler esnasında yapılan törende Proje Müdürü Ceyhun Kalpakoğlu; Sidi Bel Abbes Vailisine proje hakkında detaylı bilgi verdi. Vali, testlerin sonunda Yapı Merkezi ve taşeronu INEORAIL başta olmak üzere, işveren EMA ve müşavir EGIS Rail temsilcilerini tebrik etti.