11/29/2018    2984
Yapı Merkezi'nin TRC personellerinin eğitimi için, TCDD ile yapmış olduğu anlaşma gereği yapılacak eğitimlerin ilki olan A Paketi – Genel Demir Yolları eğitimi, 26 Kasım 2018 tarihinde Tanzanya Ulaştırma Bakanı Sn. Isack A. Kamwelwe'nin katılımı ile İlala kamp sahasında gerçekleştirilmiştir. Törende Ulaştırma Bakanına, TRC Yönetim Kurulu Başkanı John Kondoro, TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa, TRC Teknik Hizmetler Müdürü Felix Nlalio, TRC DSM Proje Müdürü Machibya Masanja ve Korail Proje Müdürü Jong-Hoon Cho eşlik etmişlerdir.  
 
İlala şantiyesi yemekhane salonunda yapılan törende Tanzanya Ulaştırma Bakanı Sn. Isack A. Kamwelwe, TRC Yönetim Kurulu Başkanı John Kondoro ve TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa birer konuşma gerçekleştirmiştir. 
 
Yapılan konuşmalar sonrasında, İlala şantiyemizde kurulan dersliğin kurdelesi Tanzanya Ulaştırma Bakanı Sn. Isack Kamwelwe ve Doğu Afrika Bölge Müdürümüz Abdullah Kılıç tarafından kesilmiştir.  Açılış sonrası Tanzanya Ulaştırma Bakanı Sn. Isack A. Kamwelwe  dersliğe gelmiştir. Derslikte bir konuşma gerçekleştiren Abdullah Kılıç TCDD'nin 160 yıllık bir kuruluş olduğunu, Türkiye'de bulunan demiryolu hatlarının işletim, bakım, personel eğitim, yapımı devam eden hatların kontrollüğünün sorumluluğunu üstlenen bir kuruluş olduğunu, TCDD'nin kendi personeli, yurtdışı kuruluşlara ve Yapı Merkezi çalışanlarına demiryolu eğitimi verdiklerini ve son olarak Yapı Merkezi olarak bu eğitim programına verdiğimiz katkıdan dolayı gururlu olduğumuzu belirtmiştir.