1/24/2017    1053

Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından 9-11 Aralık 2015'te gerçekleştirilen 6.Boğaziçi Zirvesi, Çırağan Sarayı Kempinski Otel'de "daha az yoksulluk, daha fazla refah" temasıyla, 80 ülkenin katılımıyla düzenlendi. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin ev sahipliğinde bu yıl altıncısı düzenlenen zirvede, Yapı Merkezi de sponsor olarak yer aldı.

Zirvede ayrıca Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Müteahhitler Birliği Başkanı Emre Aykar da sunum yaptı. Zirvenin ilk günü olan 9 Aralık'ta sunumunu gerçekleştiren Emre Aykar; yurtdışı Türk müteahhitlik sektörü hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Türk inşaat şirketlerinin yurtdışında başarılı olma nedenlerine değinen Aykar, Paris İklim Zirvesi'nde tartışılan ekoloji ve inşaat konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Disiplinler arası çok yönlü işbirliklerini arttırmak, yeni bir seviyede küresel işbirliği oluşumunu teşvik etmek, sonuç odaklı diyalogların oluşturulmasını sağlamak, kamu ile özel sektör arasında ortaklık oluşumunu teşvik etmek ve istikrar için ekonomik bağımlılıklar oluşturmak misyonu ile düzenlenen zirve, 11 Aralık'ta tarihinde sona erdi.

Yapı Merkezi İnsan Kaynakları Bölümü, organizasyonda stand açarak adaylar ile görüştü ve şirketimizi tanıttı.