10/16/2018    2835

Firmamız, Tanzanya Darüsselam'da gerçekleştirilen ve 9-10 Ekim 2018 tarihleri arası iki gün süren 9. Orta ve Doğu Afrika Yol ve Demiryolu Altyapıları Zirvesi'ne sponsor olmuş, aynı zamanda katılım göstermiştir. Gerçekleştirilen zirveye Doğu ve Orta Afrika ülkelerinin ulaştırmadan sorumlu bakanlık ve ilgili daire yetkilileri ile ülkede bulunan yerli ve yabancı iş insanları katılmıştır.

İlk gün yapılan oturumda Yapı Merkezi adına Yönetim Kurulu Başkanvekili Sn. Erdem Arıoğlu firmamızı ve yaptığımız işleri anlatan bir konuşma ve sunum gerçekleştirmiştir.

Fuar boyunca standımıza, firmamıza ve yaptığımız işlere yoğun bir ilgi gösterilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanvekili Sn. Erdem Arıoğlu zirvede yaptığı duyuru ile zirve bitimi sonrasında isteyen katılımcılarla beraber projemize bir saha ziyareti gerçekleştirebileceklerini belirtmiştir.

11 Ekim 2018 tarihinde Sn. Erdem Arıoğlu, Sn. Abdullah Kılıç ve Tanzanyalı diğer yabancı katılımcılardan oluşan heyet ile beraber DSM projesine saha gezisi düzenlenmiştir. Saha gezisine ilk olarak İlala şantiyesi prekast kiriş üretim sahasının ziyareti ile başlanmıştır. Sn. Abdullah Kılıç katılımcılara üretim ve tesisin nasıl çalıştığı ile ilgili bilgiler aktarmıştır. Sonrasında sahada viyadük imalatlarının bulunduğu bölümü ziyaret eden katılımcılara firmamızın yerel mühendisleri tarafından imalat aşamaları anlatılmıştır. İlala kampı ziyaretinden sonra Soga şantiyesine doğru yol çıkılmış ve güzergah üzerinde bulunan köprü imalatı yerinde incelenmiştir. Katılımcılara burada yapılan imalat aşamaları Sn. Abdullah Kılıç tarafından anlatılmış ve gelen sorulara cevap verilmiştir. Servis yolundan saha gezisine devam eden katılımcılar ilk ray döşemesinin yapıldığı bölgeye gelerek incelemede bulunmuşlardır. Daha sonra öğle yemeğine geçen katılımcılara projenin Eylül,2018 ilerleme videosu izletilerek projemizin ilerlemesi hakkında bir sunum gösterilmiştir. Yemek sonrası travers fabrikasını ziyaret eden katılımcılara firmamızın yerel mühendisleri tarafından üretim süreci anlatılmış ve üretim aşamaları sırayla gösterilmiştir.