11/6/2018    3062

29 Ekim – 04 Kasım 2018 tarihleri arasında Kibaha sahil bölgesi endüstri haftası için düzenlenen fuara, bölgede travers fabrikamız bulunmasından ötürü katılımcı ve sponsor olarak iştirak etme daveti alarak işverenimiz TRC (Tanzania Railways Corporataion) ile beraber yer aldık. Endüstriyel üretim konulu fuara travers üretim fabrikasını öne çıkaran bir fuar düzeni ile katıldık. Proje Müdür Yardımcısı Burak Yıldırım ve proje çalışanlarının desteğiyle hazırlanan örnek üstyapı modeli (mock-up) ve yine aynı ekip tarafından hazırlanan travers üretim ve üstyapı inşaat aşamalarını anlatan görsellerin yer aldığı panolar ve daha önce yapılan projelerimize ait görseller de eklenerek standımız oluşturuldu. 29.10.2018 tarihinde başlayan fuarın açılışı, Tanzanya Devleti Başkan Yardımcısı Sn. Samia Suluhu Hassan'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yapılan açılışın ardından Sn. Samia Suluhu Hassan fuar alanında kurulu stantları gezerek bilgi aldı. Sayın Başkan Yardımcısını standımızda Tanzanya Ülke Müdürümüz Fuat Kemal Uzun, Proje Müdür Yardımcımız Burak Yıldırım ve TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa karşıladı. Masanja K. Kadogosa tarafından Sayın Başkan yardımcısına standımızla ilgili bilgiler verildi.

Fuar süresince, 31.10.2018 tarihinde Tanzanya Enerji Bakanı Dr. Medard Kalemani, 01.11.2018 tarihinde Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Tulia Ackson, 03.11.2018 tarihinde Tanzanya Başbakanı Sn. Kassim Majaliwa fuarı ve standımızı ziyaret etmiştir. Sayın Başbakanı standımızda Doğu Afrika Bölge Müdürümüz Abdullah Kılıç, TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadagosa ve Tanzanya Ülke Müdürümüz Fuat Kemal Uzun karşılamışlardır. Stantta yer alan bilgiler ve Tanzanya'da devam eden projemiz ile ilgili bilgileri Başbakana, TRC Genel Direktörü Masanja K. Kadogosa aktarmıştır.

Fuarın kapanış konuşması Sayın Başbakan tarafından gerçekleştirilmiştir. Yapılan konuşmadan sonra fuara sponsor olan firmalara takdim edilen sertifikayı firmamız adına Başbakanın elinden, Tanzanya Ülke Müdürümüz Fuat Kemal Uzun almıştır. Başbakan'ın fuara sponsor olan firmalar ile beraber çektirdiği toplu fotoğraf sonrası fuar sona ermiştir.