11/12/2018    2581

Yerköy – Sivas YHT Şantiyesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan, Bakan Yardımcısı Sn. Enver İskurt, TCDD Genel Müdürü Sn. İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hakkı Murtazaoğlu, Demiryolu Yapım Daire Başkanı Sn. Başar Karaman ve Başkan Yardımcısı Sn. Özgür Karabacak, 10 Kasım 2018 tarihinde Yerköy Şantiyesi'ni ziyaret etmiştir. Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Sn. Özge Arıoğlu ve Proje Müdürü Sn. Mehmet Başer heyete eşlik ederek, proje ilerleyişi hakkında bilgi vermiştir.

Ziyaret sırasında, imalatı tamamlanan demiryolu hat üzerinden KM 191'e kadar gidilmiş olup ikinci kademe balast serimi ve buraj işlemleri incelenmiştir. Aynı kilometrede bulunan ve Türkiye'de ilk defa hızlı tren projlerinde kullanılan, tünel içerisinde imalatı tamamlanmış slabtrack ve kendinden yerleşen beton uygulaması hakkında teknik bilgiler sunulmuştur.

Saha gezisi ardından şantiyede yapılan toplantıda proje hakkında detaylı sunum yapılmış ve Sn. Bakanımız projenin ilerleyişi hakkındaki memnuniyetini dile getirmiştir.