11/27/2018
1039

24 Kasım Cumartesi günü Yapı Merkezi tarafından düzenlenen YM'18 Streetball Turnuvası, Özel Irmak Okulları'nda gerçekleştirildi. Turnuvaya Yapı Merkezi bünyesindeki şirketlerden; erkeklerde 8, kadınlarda 2 olmak üzere toplamda 10 takım katıldı.

Erkeklerde yarı finale; Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.'den Avrasya Patrollers, Yapı Merkezi İnşaat A.Ş.'den Kazma Kürek, Çanakkale Otoyol ve Köprüsü
İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş.'den Çok Basket ve Freysaş A.Ş.'den Piston Rockets yükseldi.

Yarı finalde Çok Basket, Avrasya Patrollers'ı 22 – 18 yenerek finale yükselirken; Piston Rockets, Kazma Kürek'i 23 – 10 yenerek finale yükselen diğer takım oldu. Kazma Kürek ve Avrasya Patrollers takımları arasında oynanan 3.lük maçını 22 – 19 kazanarak, Kazma Kürek takımından; Özgür Şen,Osman Mert Öz,Onur Tülüve Baran Orlu oldu.

Final maçlarında; Piston Rockets, Çok Basket'i 22 – 19 yenerek Erkekler YM'18 Streetball Turnuvası şampiyonu Piston Rockets takımından Kutay Kutsal, Erkal Özsoy, Volkan Erol ve Gökhan Çomoğlu olurken, Çok Basket takımından Melih Mumcu, Jay Lee, Numan Büyükçapar ve Erdi Kınay 2. oldu.

Özel Irmak Okulları'ndan Irmak ve Freysaş A.Ş.'den High Heels takımlarıyla kadınlar final maçına katıldı. High Heels, Irmak'ı 14 – 2 yenerek Kadınlar YM'18 Streetball Turnuvası'nın şampiyonu High Heels takımından Cansu Güngör, Seda Efe, Sinem Şişman ve Betül Kuyumcu oldu.

 Turnuvaya katılan bütün takımlarımızı tebrik ediyoruz.